You are here

SaneoSPORT - trénink svalů

Nezoufejte a vykročte směrem k atraktivní postavě!

 

  • Už jste vyzkoušeli všechny typy fitness programů, diet a všechno bez úspěchu?
  • Nebo jste zapojeni do pravidelného sportování a hledáte perfektní doplňkový trénink?

Přístroj SaneoSPORT Vám pomůže vybudovat svaly cíleně s okamžitým efektem a zároveň spalovat tuk, jen tak mimochodem a bez námahy. Ať už jste před televizorem, čtete si, jdete na procházku nebo pracujete - trénovat můžete téměř v každé situaci a přitom ušetříte spoustu času.

Rozsah a intenzita tréninku může být výrazně zvýšena ve srovnání s běžným silovým tréninkem, protože Váš výkon nepotlačuje vyčerpání. Navíc trénink s přístrojem SaneoSPORT je zcela šetrný pro Vaše klouby.

Dobře tvarované svaly a pevnější pleť Vám brzy dodá atraktivní vzhled. Zvýšené sebevědomí může probudit energii, o které se Vám ani nesnilo!

Dostaňte se do formy, je to jen na Vás!

Digitální léčebný přístroj SaneoSPORT pracuje se dvěma formami terapie, které jsou v medicíně užívány již více než 40 let a jsou lékařsky uznány: EMS (elektrická svalová stimulace) a TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace).

Metoda EMS se používá jako velmi účinná terapie převážně v oblasti rehabilitace. Jedná se o metodu, která pomocí elektrických impulzů cíleně stimuluje určité svalové skupiny. Používá se mimo jiné k zabránění úbytku svalové hmoty a také k obnovení a uvolnění svalů. Svalová práce je obvykle iniciována povely, které jsou vysílány z mozku. Impulz putuje k nervovým vláknům ve svalu a v konečné fázi vyvolá napnutí svalu.

Metoda EMS provádí umělou stimulaci svalu elektrickými impulzy, např. o nízké frekvenci, které dráždí nervy nacházející se pod kůží a ovládající příslušné svalové skupiny. Sval totiž nerozlišuje, zda impulz přichází z mozku nebo z vnějšku. Sval jako obvykle reaguje na podnět a při výkonu práce spotřebovává také odpovídající množství energie

Metoda TENS se používá k účinnému ošetřování akutních a chronických bolestí. Při této metodě elektrické impulzy buď vyvolávají v závislosti na stimulační frekvenci vylučování přirozených tělesných látek zmírňujících bolest, nebo impulzy blokují přenášení bolestivých vjemů do mozku. Elektrický proud, který je během terapie přes elektrody a skrze kůži přiváděn do tkáně, je medicínsky účinný a zdravotně naprosto nezávadný.

 

SaneoSPORT - trénink svalů

 

  • 20 terapeutických programů (2 s individuálním nastavením)

  • 4 samolepící ploché elektrody pro povrch těla (50 m m x 50 mm)
  • 4 samolepící ploché elektrody pro povrch těla (50 mm x 90 mm)
  • 2 samostatně nastavitelné kanály pro léčení více částí těla
  • Snadná obsluha
  • Opasková spona pro větší mobilitu
  • Velký LC displej (úplné a jasné zobrazení všech funkcí a parametrů)
  • Funkce časovače (automatické vypínání po ošetření)
  • Bloková baterie (9 V – alkalická)

  • Monitorování stavu baterie
  • Automatické detekování elektrod
  • Funkce blokování (uzamčení) el. proudu
  • Certifikovaný zdravotnický výrobek
  • Frekvence: 2 - 100 Hz
  • Šířka pulsu: 150 až 800 µs

 

Programy SaneoSPORT  

 

Příprava na trénink

1. Zahřívání I

Ideálně připraví svaly na neobvyklou sportovní aktivitu. Aktivováním prokrvení a povzbuzením látkové výměny dochází k výraznému zlepšení kontrakčních schopností svalstva. V průběhu aplikace tohoto programu se sval zahřívá a připravuje se na trénink. Program Zahřívání I by se měl provádět 30 minut před začátkem tréninku.

2. Zahřívání II

Přispívá k rozvoji husté kapilární sítě kolem svalových vláken. Kapiláry jsou nejjemnější krevní vlásečnice, které umožňují látkovou výměnu mezi krví a tkání. Čím hustší je kapilární síť, tím větší je plocha pro látkovou výměnu. Program Zahřívání II tak způsobuje velmi silný nárůst prokrvení a zásobení stimulovaných svalů kyslíkem. Zvýší se také přísun glukózy do svalů a zrychlí se odvádění kyseliny mléčné, která se ve zvýšené míře tvoří při silném namáhání svalů. Po použití tohoto programu budete vnímat tělesné zatížení, resp. sportovní aktivitu výrazně lépe a po tréninku se také rychleji zotavíte. Program Zahřívání II je vhodný zejména pro málo trénované či zcela netrénované osoby jako příprava na vytrvalostní nebo silově vytrvalostní sportovní aktivity. Začněte tento program používat několik týdnů před zahájením tréninku a dále pravidelně mezi samotnými tréninkovými jednotkami.

 

Trénink k vybudování svalstva

Je sladěn se speciálními vlastnostmi svalů v jednotlivých tělesných partiích.

3. Svalstvo hrudníku (prsou)/ramen, svalstvo horních zad

4. Svalstvo předního a zadního nadloktí a předloktí (mimo jiné biceps, triceps)

5. Přímé a šikmé břišní svaly, svalstvo dolních zad

6. Hýžďové svalstvo

7. Stehenní svalstvo

8. Svaly bércové (lýtkové)

 

 

Podpora aktivních sportů

9. Vytrvalostní trénink aerobní

Aerobní sporty jsou např. turistika, procházky, chůze, plavání, jízda na kole, jogging, běžecké lyžování, bruslení, in-line bruslení ad. Vytrvalostní trénink je dobrý pro srdce a oběhový systém. Při optimálním vytrvalostním tréninku se tělo nachází v aerobní zóně, má tedy k dispozici dostatek kyslíku a příjem a spotřeba kyslíku jsou v rovnováze. V tomto režimu dokáže tělo spalovat tuky. Nad touto oblastí spotřebovává tělo pouze rychlé energetické rezervy v podobě cukrů. Obecně trénujeme aerobní vytrvalost tehdy, když např. při běhu ještě dokážeme mluvit. Čím lepší je aerobní vytrvalost (označovaná též jako základní vytrvalost nebo obecně vytrvalost), tím rychleji se dokážeme po tréninku zotavit a tím rychleji jsme opět připraveni podávat výkon.

Program Vytrvalostní aerobní trénink výrazně zvyšuje spotřebu kyslíku ve svalech ve stimulové oblasti, resp. zlepšuje přijímání kyslíku a jeho zpracování ve svalu. Přitom jsou šlachy a klouby takřka zcela chráněny před opotřebením.

Poznámka: Mimořádně účinného efektu dosáhnete pravidelným kombinováním s programem Zahřívání II.

10. Vytrvalostní trénink anaerobní

Anaerobní sporty jsou například trénink s činkami, sprinty nebo sporty typu „stop and go" jako tenis a squash ad. Anaerobní vytrvalostní trénink je zaměřen na co možná nejdelší výdrž při intenzivní námaze. Při ní nedostává tělo dostatek kyslíku k získávání energie, takže látková výměna probíhá s kyslíkovým dluhem.

Tělo musí při nedostatku kyslíku získávat energii jiným způsobem, například spalováním uhlohydrátů. Při tomto způsobu získávání energie vzniká ve větší míře kyselina mléčná (laktát). A protože tělo dokáže odbourávat pouze malé množství laktátu, dochází při příliš velkém produkování kyseliny mléčné k překyselení a k vyčerpání svalů.

S programem Vytrvalostní anaerobní trénink můžete zlepšit svoji výkonnost např. ve výše uvedených sportech. To vede k větší toleranci zvýšené koncentrace kyseliny mléčné a zlepšení odolnosti svalů vůči únavě.

Poznámka: Po mimořádně intenzivním tréninku Vám doporučujeme aplikovat program Zotavení.

11. Silový a rychlostní trénink

Následující sporty vyžadují jak sílu, tak také rychlost: závodní cyklistika, plavání na čas, kolektivní sporty jako fotbal, házená, volejbal ad.

Díky speciálnímu typu svalové kontrakce a díky velmi vysokému pracovnímu zatížení maximalizujete při tomto programu jak sílu, tak také rychlost kontrakce stimulovaných svalů.

Poznámka: Následným aplikováním programu Zotavení můžete tréninkový efekt dále navýšit.

12. Rychlostně silový trénink (výbušná síla)

Typickými sporty, při kterých mají síla a rychlost mimořádný význam, jsou: sprinty a plavání na krátké vzdálenosti, skok do dálky a do výšky, běh přes překážky, vrhačské disciplíny ad. Jako svalovou výbušnost označujeme schopnost svalu vyvinout velkou sílu s co možná největší rychlostí. Dobré výsledky v této disciplíně předpokládají obvykle náročný aktivní trénink. Přitom jsou dotčené svaly velmi často silně přetěžovány, a proto se rychle unavují. Pravidelné používání programu Rychlostně silový trénink Vám umožní dosáhnout výrazného zvýšení silového a výbušného výkonu a současně snížit počet aktivních tréninkových procedur.

13. Křížový trénink (přesahující trénink)

Program Křížový trénink se sestává z různých pracovních sekvencí a je zaměřen zejména na rekreační sportovce, kteří chtějí dosáhnout dobré úrovně při všech typech svalové práce (aerobní a anaerobní vytrvalost, síla a rychlost, výbušnost). Ale také aktivní sportovci by měli zařazovat křížový trénink na začátku sezóny nebo po delší nečinnosti tak, aby si svaly opět zvykly na všechny typy zatížení. Následně může být trénink odpovídajícím způsobem specializován, resp. navýšen. 

Fáze po tréninku

14. Zotavení

Program Zotavení se doporučuje aplikovat po tréninku nebo po závodě. Program je odvozen z medicínských aplikací a je zaměřen na uvolnění svalového napětí, zvýšení prokrvení a zmírnění bolesti. Pomocí programu Zotavení se dokáží Vaše svaly po intenzivním zatížení rychleji zregenerovat. Program by měl být používán do 3 hodin po tréninku a měl by být podpořen horkou sprchou a vydatným pitím tekutin. Příjemný uvolňující účinek pocítíte již během aplikování programu. Po mimořádně velké svalové námaze můžete účinek zintenzivnit následným ošetřením po cca 6 až 8 hodinách.

15. Načerpání sil

Program Načerpání sil je optimální jako doplněk nebo náhrada aktivního kompenzačního tréninku, který je obvykle zařazován „den poté". Tento program kombinuje lehký aerobní svalový trénink s tišením bolesti a zvyšuje prokrvení.

16. Protahování

Program Protahování využívá fyziologický princip vzájemného protireflexu a vede k výraznému uvolnění svalstva. Jako doplněk k aktivním protahovacím cvičením byste měli elektrody umístit na protilehlý sval. To povede k zintenzivnění protahovacího účinku.

Zmírňování bolestí

Programy 17 a 18 jsou mimořádně vhodné pro ošetřování chronických a akutních bolestí vyvolaných sportovními zraněními nebo příliš těžkým tréninkem, např. svalových křečí, naražených svalů, pohmožděných svalů, natržených svalových vláken, zánětů šlach a svalových úponů, namožení ramene, tenisového lokte nebo poranění menisku. Zatímco u programu Zmírňování bolestí I se jedná o kontinuální stimulaci (frekvence: 100 Hz/4 Hz/100 Hz na 10 min., šířka impulsu: 150 ms při 100 Hz, 200 ms při 4 Hz, dobra trvání programu: 30 min.), program Zmírňování bolestí II pracuje s proměnlivou stimulací (8–100 Hz, 250 ms, 30 min.). Umístěte elektrody na bolestivé místo nebo kolem něj.

Programy definované uživatelem

U 1 a U2 jsou individuálně nastavitelné programy pro Trénink k vybudování svalstva, při kterých jsou různé parametry pevně naprogramovány a jiné je naopak možno libovolně konfigurovat (např. počet impulzů za sekundu, doba přestávky, doba trvání programu).

 

Umístění elektrod na těle – SaneoSPORT 

 

FINEST Selection, spol. s r.o.
sídlo: Kubova 1797/41, 621 00 Brno
IČ:255 422 73, DIČ: CZ255 422 73
Česká republika tel.: +420 541 213 496, e-mail: finest@finest.cz