You are here

Čo by ste spravili, keby...

Undefined

Celá otázka:

DOBRY DEN.CHCELA BY SOM SA VAS OPYTAT CO BY STE SPRAVILY KEBY VAM ZISTILY NA MAGNETICKEJ REZONANCIITOTO:TELA STAVCOV PRIMERANEJ VYSKY,V TELE Th11 pritomne hyperimtemzivne lozisko priem.13mm-hemangiom,inak bez patologickych loziskovych zmien.V Th11/12/L1INTERVERT.DISKYNEZNIZENE, BEZ ZN.hedy.nEUROFORAMINA VOLNE.V L3/4 disk znizeny,desikovany,bulging 2-3 mm,kryty marginalnymi osteofytmi,diskretne viac foraminalnebilat.Neuroforamina bilat.len diskretne stenotizovane.V L 4/5 disk primerane vysoky,plocho foraminalne az lateralne vlavo 3-4 mm sdiskretnou kaudalnou propagaciou,bez kompresie nervovych struktur.Neuroforamina bilat.volne.Bilat.diskretna intervert.artroza.VL5/S1 disk primerany,foraminalne bilat.plocho prominuje do 3mm,kryty osteofytmi,nepatrne viac v pravo ,bez kompresie korenov.zaver: diskretne znaky intervenrt.osteochondrozy L3/4/5/S1,minim,plocha protruzia disku L4/5 fpraminalne vlavo,objemnejsia HEDI sa nedokazala.

to je vsetko dakujem

Odpověď lékaře:

V tele 11. hrudního obratle je cévní pleteň (hemangiom), který může oslabovat pevnost obratle a dále jsou popsány známky mírného poškození meziobratlových plotének dolní bederní a křížové páteře a mírný posun ploténky mezi 4. a 5. bederním obratlem. Vše bez útlaku nervových struktur.

Pokud jsou přítomné bolesti a omezení hybnosti, tak doporučuji denní opakované aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie, která tlumí bolestim uvolňuje svalové spasmy, působí protiotokověm protizánětlivě a celkově zlepšuje trofiku tkání a hybnost.

Typy dopisů: