You are here

Komplexní péče

Undefined

Celá otázka:

Mám syna. Do 16 let jsem byl zdravý. Potom se na něj začala sypat jedna diagnóza za druhou. Začali jej léčit na epilepsii lamictalem, ale EEG má čisté, diagnóza zní záchvatový syndrom. K tomu mu zjistili imunodeficit, velice nízký IgA pod 0,15, IgM0 29, ANA pozitivní - na toto se nijak neléčí, jen je sledován, dále subklinická hypotyreóza s rezistencí na TH -léčí se letroxem, vysoké T4f (21)a T3f. Zvýšený bilirubin - nijak se neléčí. Po nasazení lékú u něj propukla silná acné, na kterou nic nepomáhá, ani přípravky s vitamínem A.

Zajímalo by mne, zda u nás existuje tým lékařů, který by spolupracoval a zajímal se o celé tělo, tedy o problémy komplexně. Zatím totiž, co syn chodí k lékařům, tak každý se zajímá jen o svou problematiku a co se týká jiné nemoci, tak je zajímá jen to, jaké léky bere. Myslím si ,že to není v pořádku , protože každá choroba může souviset s tou druhou.

Děkuji za odpověď.

Odpověď lékaře:

Stav skutečně vyžaduje komplexní vyšetření a přístup. V každém případě bych zahájil vyšetřením na infekční klinice- sérové protilátky na prodělané virové nemoci a boreliozu. .. atd. V rámci rehabilitační léčby, která se dá aplikovat i doma doporučuji nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii - která významně zlepšuje mikrocirkulaci okysličené krve v exponovaných tkáních a vytváří tak optimální podmínky pro hojení a regeneraci, tlumí bolest, působí protizánětlivě a stimuluje obranyschopnost.

Typy dopisů: