You are here

P19-Krev ve stolici

Česky

Případ č.19
Krev ve stolici


Odpověď lékaře:

Za únikem krve do stolice se mohou skrývat nejrůznější onemocnění střev nebo konečníku. Velmi častým zdrojem krvácení bývají vnitřní hemeroidy (žilní varixy v oblasti konečníku). Kromě toho, že svého nositele chronicky obtěžují, mohou za určitých okolností vést i k masivnímu krvácení ohrožujícímu život. Jiným zdrojem krve ve stolici může být zánětlivé postižení střeva - ulcerózní kolitída a Crohnova nemoc. U méně rozvinutých případů je krvácení do stolice jediným zjevným příznakem onemocnění. Nejzávažnějším zdrojem krve ve stolici však bývají nádory střev a konečníku, jak zhoubné, tak i nezhoubné. Proto každý první výskyt krve ve stolici by měl vyšetřit lékař. Barva krve ve stolici nám může napovědět, ze kterých částí trávicího traktu krev pochází. Krev ze žaludku při krvácení z vředu se sráží vlivem žaludeční kyseliny a ve stolici má barvu černě dehtovou. Krev z dolních partií trávicího traktu je červená.

V případě, že bylo prokázáno, že příčinou krvácení do stolice je ulcerosní kolitída, Crohnova nemoc nebo hemeroidy lze magnetoterapii použít. Mohou se zde pozitivně uplatnit protizánětlivé, imunostimulační účinky a stimulace hojivých procesů.

V případě krvácení z vředů, nádorů apod. - nedoporučujeme aplikaci pulzní magnetoterapie z toho důvodu, že magnetoterapie způsobuje rozšíření cévního řečiště, zvýšené prokrvení a podpoří v tomto stádiu již existující krvácení a u nádorů je metoda kontraindikována.

Typy dopisů: