You are here

P27-Menierův syndrom

Česky

Případ č.27
Mainerův syndrom

Mám diagnózu Menierův syndrom, projevil se asi před 2 roky, nyní se neprojevuje, od té doby neslyším na levé ucho.

 

Odpověď lékaře:

U nemoci jsou typické příznaky - závratě, ušní šelesty a nedoslýchavost. U Menierovy choroby jde o postižení vnitřního ucha s rovnovážným ústrojím. U Menierova syndromu jde o stejné klinické projevy, ale příčina může být různá (např. hormonální poruchy, poruchy vodního metabolizmu, hypovitaminosy, toxické látky, poruchy krční páteře, poúrazové stavy apod.).

Doporučuji aplikaci NPMP na obě uši + oblast krční páteře. V případě známých vyvolávajících příčin, pak působit ještě cíleně - např. oblast jater, nadledvinek, slinivky.

Meniérova nemoc - má tři základní příznaky - tinitus (ušní šelesty a pískoty), nedoslýchavost a vertigo (závratě). Příčinou onemocnění je dysfunkce části vnitřního ucha (endolymfatického saku). Příznakem, který převažuje nad oběma ostatními, je záchvat rotačního vertiga, který je velice proměnlivý a obvykle ho předchází aura. Dosahuje vrcholu své intenzity během několika minut a trvá v průměru dvě až tři hodiny. Další dva příznaky, tinitus a nedoslýchavost, jsou obvykle jednostranné. Tinitus bývá trvalý nebo intermitentní. Nedoslýchavost se v průběhu onemocnění zhoršuje a k úpravě sluchu již nedochází. Kauzální léčba není známá. V období záchvatu jsou podávány léky tlumící závrati a léky, které upravují složení a množství endolymfy. Po selhání všech ostatních možností je indikována chirurgická léčba.

Typy dopisů: