You are here

P44-Řídnutí kostí

Česky

Případ č.44
Řídnutí kostí

Klientka (ročník 1929) bere lék FOSAMAX na řidnutí kostí, ale velice jí pálí žáha - po přerušení léčby nepálí. Je možné nahradit tento lék FASAMAX některým jiným, aby neškodil žaludku?


Odpověď lékaře:

U řidnutí kostí (osteoporóza) je nutná komplexní zdravotní péče, které předchází podrobné klinické vyšetření pacienta s následným návrhem léčby, které může spočívat např. v podávání hormonálních léčiv, doplňování minerálních látek, vitamínů, léčiv typu Fosamaxu a další široké řady cílených léčiv. Tato léčba je doplňována vhodnou rehabilitací a pohybovým režimem. Nežádoucí vedlejší účinky některých léčiv je nutno konsultovat s odborným lékařem, který rozhodne o změně léčiva. Je možno doplnit léčbu o celou řadu podpůrných potravinových doplňků s dobrým efektem. Vhodné doplňky můžeme následně konsultovat.

Součástí podpůrného působení na obnovu a udržení kvality kostní tkáně a pro potlačení bolesti je aplikace pulzní magnetoterapie, která podporuje metabolické procesy v kostech vedoucí k lepšímu zabudování podávaných látek a k výraznému snížení případných bolestivých stavů. Viz dotaz č.8-9

Typy dopisů: