You are here

P5-Bolestivý syndrom kyčelního kloubu, ramene a oblasti bederní páteře

Česky

Případ č.5
Pacientka trpí na bolestivý syndrom kyčelního kloubu, ramene
a oblasti bederní páteře.


Odpověď lékaře:

Pravděpodobně jde o artrotické změny kloubů s výraznou bolestivosti a omezením hybnosti. Stejné problémy provázeji i ostatní klouby jako jsou kolena a podobně. Osteoartritické postižení je popsáno u dotazu č. 1.

Bolesti kloubů - na všechny bolestivá místa doporučujeme přikládat aplikátor 2x denně po 30 minutách cca 1-1,5 měsíce, pak týden přestávku a dle potřeby aplikace opakovat. Lze ještě přidat 1x denně aplikaci na oblast ledvin a nadledvinek k podpoře čistících funkcí a regulačně hormonálních. V případě úporné bolesti kloubu, lze počet denních aplikací zvýšit. Využíváme přednostně nízkých frekvencí s převahou analgetických účinků - např. frekvence 5Hz.

Bolesti páteře jsou jednou z nejčastějších stížností pacientů. Aplikátor přikládáme na bolestivý úsek nebo na celou páteř a aplikujeme magnetické pole 3-4x denně do vymizení bolesti. Někdy však bolest vystřeluje na stranu do kyčelního kloubu, nebo i do stehna a na zevní stranu lýtka.Tyto stav jsou již závažnější. Pokud je bolest lokalizována v páteři jen na jedno místo přikládáme plochý malý aplikátor. Pokud však bolest vystřeluje, pak je nezbytné střídat dlouhý aplikátor nejen na páteř, ale i na celou délku dolní končetiny. Podávají-li se současně léky typu nesteroidních antirevmatik, což jest základní léčba (Diclofenac, Voltaren,Surgam atd.) tak se účinek těchto léků magnetickým polem zesiluje.

Typy dopisů: