You are here

P8-Endoprotéza a bolesti kloubu

Česky

Případ č.8
Osteoporóza

Starší paní má osteoporózu a vysychání míchy. Lze použít PMP?

Žena, nar. 1949, před čtyřmi roky operace kolena - endoprotéza, před rokem upadla a od té doby velké bolesti kolena. Další problémy - dna, artróza, osteoporóza, problémy se žaludkem.

 

Odpověď lékaře:

 

Osteoporóza je jednou ze základních indikací pro použití přístroje Biomag®, který generuje pulzní nízkofrekvenční magnetické pole. Toto pole působí proti řídnutí kostní tkáně, podporuje a zvyšuje metabolické pochody vedoucí ke zlepšení postižených kostí a kloubů. Další využití je u celé řady degenerativních onemocnění (i výše uvedené postižení míchy), kde se zpomaluje proces degenerace a pozitivně se ovlivňuje schopnost hojení regenerace. Proto pro paní aplikaci přístroje doporučujeme s aplikacemi dle doporučení uvedených v brožurce, tj. alespoň 2x denně po 30-60 minutách na oblast páteře a bolestivých míst.

Jsou vhodné opakované aplikace na koleno, ale zároveň absolvovat kontrolu na ortopediipro případ, že pádem došlo k mechanickému poškození kloubu a protézy.

Osteoporóza - řídnutí kostí je nemoc charakterizovaná úbytkem (prořídnutím) kosti, poruchami funkce a struktury kostní tkáně. Důsledkem je zvýšená náchylnost kostí ke zlomeninám. Jsou časté bolesti v zádech, deformity a degenerativní změny kloubů a páteře. Pro stavbu a udržování kvality kostní tkáně je nezbytný dostatečný přívod stavebních látek - hlavně to je vápník, hořčík, fosfor, zinek, vitamin D a pro chrupavku a vazivo ještě komplex organických látek. Nejčastější příčinou vzniku osteoporózy je nevyvážená strava s nedostatkem vápníku, nedostatečná tělesná zátěž, kouření, zvýšený příjem alkoholu a černé kávy, dlouhodobý stres, hormonální změny u žen v přechodu, nedostatečný pobyt na slunečním světle, případné genetické faktory aj.

Typy dopisů: