You are here

Artritidy kloubů

Jde o zánětlivá kloubní onemocnění. Např. revmatoidní artritida, ale také artritidy při dalších onemocněních jako dna, lupénka apod.

Komentář k diagnoze:: 
U onemocnění pohybového systému, kde zásadní roli hraje zánětlivá reakce a případně autoimunitní poškození je, důležitý nejen efekt protibolestivý, ale hlavně protizánětlivý a dilatační. Rozšíření drobných přívodních tepének a kapilár vede k lepšímu zásobení poškozených tkání kyslíkem i živinami a k vyplavení zánětlivých metabolitů. Tím se vytváří základní podmínky pro hojní a regeneraci postižených tkání. U některých nemocí (např. M. Bechtěrev aj.) je nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie jednou ze základních rehabilitačních metod a navíc s možností denní domácí aplikace pomocí řady přístrojů Biomag®. Dobré efekty klienti popisují i u celé řady zánětlivých onemocnění jiných tkání a orgánů. Magnetoterpii doporučujeme i v klidovém období k udržení stavu a předcházení ataku onemocnění.
Česky
Tento program lze také použít na: 

tenisový loket, artróza a bolesti v lokti; záněty a bolesti kloubů prstů a zápěstí, omezená hybnost kloubů, špatné prokrvení ruky.

Tlumit zánětlivé projevy a mírnit bolest. Ovlivněním cévního systému, zlepšením přísunu okysličené krve a živin a odváděním metabolitů vytvářet lepší podmínky pro hojení a regeneraci.