You are here

Bolestivé stavy pohybového systému

Nízké frekvence ovlivňující obecně všechny bolestivé stavy – při degenerativních, zánětlivých a poúrazových stavech. Neaplikovat u akutních bolestí břicha a akutních bolestí při podezření na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlumu klinických projevů a ztížení včasné diagnostiky akutního onemocnění.

Komentář k diagnoze:: 
Výše uvedené příběhy nesou několik společných znaků. Šlo hlavně o postižení kloubů a hybného aparátu, dlouhodobé bolesti s užíváním analgetik s neuspokojivým efektem a s řadou nežádoucích vedlejších účinků. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je neinvazivní bezkontaktní rehabilitační metoda bez vedlejších účinků, která svým efektem analgetickým, myorelaxačním a celkově regeneračním účinkem dokáže u mnoha tzv. neléčitelných případů zastavit progresi onemocnění a zlepšit celkový stav. Jelikož vyžaduje dlouhodobé a opakované aplikace (někdy celoživotní), nelze spoléhat pouze na omezenou možnost několika desítek léčebných aplikací v lázních nebo v ambulanci. V uvedených případech je jasně zdůrazněn faktor času a opakovaných denních aplikací. U těžkých bolestivých stavů aplikujeme až několik hodin denně. Proto je výhodou mít přístroj k dispozici doma k trvalému užívání. U některých klientů byl přechodně zvýrazněn pocit bolesti v postižených kloubech po počátečních aplikacích, který postupně odezněl, a docházelo k úlevě a zlepšení původního stavu. Tento prvotní tzv. „lázeňský efekt“ souvisí s nastartováním hojivých procesů ve tkáních, se změnou v cévním zásobení a je projevem „oživování“ exponovaných tkání. U většiny klientů rychleji vše odezní po změně aplikačních programů na nízké frekvence 5-8 Hz, které mají převážně protibolestivý efekt. Nemohu plně souhlasit s řadou názorů klientů (např. Jiří Bendák, str 88), kde mluví o možnosti vyléčení artróz všech stupňů, ale rozhodně podporuji každého, kdo se při podobných potížích pro tuto metodu rozhodne, protože šance na zásadní zlepšení hybnosti, omezení bolesti, zkvalitnění stavu kostní tkáně je velká a předchází se zároveň další progresi onemocnění. Zanedbatelné nejsou ani sociální a ekonomické dopady (soběstačnost pacienta, snížená spotřeba léčiv apod.). Pro zvýšení efektivnosti nízkofrekvenční pulzní magetoterapie doporučuji u artróz a osteoporotických změn využít kladné spolupůsobení s cíleným dietním režimem a redukcí nadváhy a podáváním vhodných potravinových doplňků - kde cíleně doplňujeme organické i anorganické látky podmiňující kvalitu a obnovu kostní tkáně a chrupavky. Při velkém zjednodušení - dodáváme stavební cihličky a magnetoterapie je zedník, který zajistí, aby se z nich postavila rychle a kvalitně nová zeď. Zajímavý je i příspěvek paní Milady Hornákové, kde kromě jiného došlo u chronického pacienta i k obnovení střevní peristaltiky s přetrvávajícím efektem. Opakovaně jsme u klientů s chronickou zácpou pozorovali zlepšení vyprazdňování po aplikacích nízkofrekvenčního magnetického pole plošně na oblast břicha a jater.
Česky
Tento program lze také použít na: 

artritida a artróza, bolesti kolenních kloubů, špatné prokrvení u diabetiků; artritida a artróza, bolesti ramenních kloubů; Bechtěrevova nemoc – akutní bolesti; bércové vředy; bolest čelistního kloubu - v akutním stavu; bolesti a blokády krční páteře, bolesti hlavy vystřelující z krční páteře; bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech, zlomeniny; bolesti u artrózy kyčelních kloubů – akutní stadium; bolesti vystřelující z oblasti hrudní páteře; bolesti zubů, bolesti trojklaného nervu, záněty zubů a paradontóza, bolesti zubů po vytržení; bolestivá (zmrzlá) ramena; cukrovka a komplikace cukrovky; diabetická noha; fantomové bolesti; ischias, bolesti v bedrech a křížích – při bolestech; ledvinová kolika – při bolestech; migrény; osteoporóza; osteoporóza v oblasti kyčlí; překyselení žaludku, chronická vředová choroba, koliky; zánět močového měchýře, noční pomočování dětí; zánět středního ucha – v akutním stadiu; záněty a bolesti kloubů prstů a zápěstí, omezená hybnost kloubů, špatné prokrvení ruky; záněty vejcovodů, neplodnost u žen – po zánětech, zácpa.

Tlumit bolest, uvolnit svalové spazmy, podpořit proces hojení a regenerace.