You are here

Regenerace

Regenerace po fyzické práci a sportu a cílená příprava před dalším sportovním výkonem.

Komentář k diagnoze:: 
Příspěvky klientů jsou obohaceny o praktické zkušenosti rehabilitačních pracovníků a vrcholových sportovců. Pokládám za nezbytné zdůraznit nutnost dlouhodobého používání nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie k dosažení očekávaných efektů, jak o tom píší někteří klienti po vlastní zkušenosti. Nelze očekávat rychlou a dlouhodobou pozitivní změnu ve tkáních, které poškozujeme celá léta. Lidová moudrost říká, že kolik let si nemoc„pěstujeme“, tolik měsíců je nutné provádět léčbu, aby se tělo s poškozením alespoň částečně srovnalo a léčebné efekty byly dlouhodobé. Je tím myšleno asi to, že tkáně jsou schopny za určitých podmínek značné regenerace a obnovy poškozených funkcí, ale obnova musí probíhat dlouhodobě a je limitována nezvratnými změnami. Lze tedy očekávat zlepšení a udržování stavu, ne zázračné vyléčení a návrat „mládí“. Týká se to hlavně chronických postižení a z toho vyplývá i potřeba dlouhodobého - celoživotního využívání magnetoterapie u těchto stavů. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie navozuje metabolické změny ve tkáních a pomáhá spouštět procesy hojení a rekonvalescence, které jsou tělu vlastní. Mikrotraumata i poškození z přetěžování u sportovců vyžadují intenzivní regenerační léčbu a přenosná magnetoterapie je dnes běžnou součástí vybavení sportovních klubů i jednotlivců.
Česky
Tento program lze také použít na: 

artritida a artróza, bolesti kolenních kloubů, špatné prokrvení u diabetiků; astma, kašel, bronchitida, chronická plicní TBC; atrofie nervus opticus, šeroslepost; bércové vředy; bolest čelistního kloubu; bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech, zlomeniny; bolestivá (zmrzlá) ramena; celulitida; cukrovka a komplikace cukrovky; degenerativní onemocnění CNS; degenerativní onemocnění míchy a nervů; diabetická noha; ischemická choroba srdeční, stav po infarktu, po operaci bypassu, poruchy srdečního rytmu při ischémii; migrény; nachlazení – chrapot, zánět hrtanu, angína - doléčení; osteoporóza; poruchy krevního tlaku – hypertenze a hypotenze; poruchy prokrvení dolních končetin; poruchy prokrvení horních končetin, mravenčení, brnění a poruchy citlivosti v HK; překyselení žaludku, chronická vředová choroba, koliky; regenerace jater, stav po žloutence, toxické poškození jater; roztroušená skleróza mozkomíšní; špatné prokrvení dolních končetin, bolesti v lýtkách v klidu i při chůzi; tenisový loket, artróza a bolesti v lokti; tinitus – ušní šelesty; zánět dutin, rýma a nachlazení; zánět močového měchýře, noční pomočování dětí; zánět prostaty, sexuální dysfunkce u mužů, hemeroidy; zánětlivá onemocnění ledvin; záněty a bolesti kloubů prstů a zápěstí, omezená hybnost kloubů, špatné prokrvení ruky; záněty vejcovodů, neplodnost u žen – po zánětech, zácpa.

Zlepšením přísunu okysličené krve, živin a odstraněním kyselých metabolitů urychlit proces regenerace a obnovy energetických zásob ve svalu. Tím pomoci vytvořit optimální podmínky pro další fyzický výkon.