You are here

Zánět močového měchýře, noční pomočování u dětí

Cíl aplikace: 

Pulzní magnetoterapie je zde indikována, ale nemůže pokrýt všechno (může zde být výrazná psychická nástavba apod.). Využívá se analgetického, spasmolytického, protizánětlivého a hojivého efektu NPMP. Dále bojovat proti infektům, dodržovat pitný režim, režim spánku a další pokyny pediatra.

Noční pomočování může mít řadu příčin. Lze očekávat velký podíl psychiky. Noční pomočovánídětí - enuréza - je to uznaný zdravotní stav, jímž trpí více než 5 miliónů dětí v celé Evropě - cca 10% všech sedmiletých dětí. V základní patofyziologii enurézy se uplatňují tyto čtyři faktory: funkce močového měchýře, spánek, produkce moči, genetika. Antidiuretická léčba - vstupuje do problematiky vzájemného vztahu produkce moči a enurézy.

Doporučené programy textové volby Biomag®: 
V akutním stádiu diagnóza č. 1 - bolestivé stavy, po ústupu aktuvních potíží střídat diagnózu č. 19 - zánět prostaty a diagnózu č. 28 - regenerace.
Způsob aplikace: 

Aplikovat NPMP na oblast bederní páteře a močového měchýře denně a dlouhodobě. Vhodné doplnit o aplikace krční páteře a hlavy. Aplikací v bodě L ovlivnit případný zánětlivý podklad + přidat bod Z k ovlivnění psychicky podmíněného pomočování. Obdobně lze použít i pro tlumení zánětlivých procesů u Crohnovy nemoci.

Doporučený počet denních expozic: 
2 až 3
Celkový orientační minimální počet expozic: 
do ústupu bolesti , až do odléčení
Aplikační body: